Dress Red Day
Op maandag 29 september 2025 kleurt Nederland rood. Dress Red Day is al 15 jaar dé dag van de Hartstichting waarop we samen aandacht vragen voor hart- en vaatziekten bij vrouwen. Want wist je dat er elke dag 53 vrouwen overlijden aan een hart- of vaatziekte? Draag daarom op 29 september rood en steun onderzoek naar het vrouwenhart.
Te weinig aandacht voor vrouwen
Hart- en vaatziekten worden nog steeds te vaak over het hoofd gezien bij vrouwen. Ook bestaan er nog geen goede behandelingen voor sommige aandoeningen die vaker bij vrouwen voorkomen. Dat moet veranderen en daar vraagt de Harstichting aandacht voor op Dress Red Day!
Doneer nu!
Je kunt zelf ook eenvoudig helpen door te doneren. Dat kan via de website door te kiezen voor een telefoonkoord met hartjes, een telefoonkoord met sjaaltje of een Dress Red Day sweater.
Tips voor Dress Red Day
– Kies een rood jurkje, t-shirt, broek of rok uit je kledingkast. Leg deze alvast klaar voor Dress Red Day.
– Heb je geen rode kleding? Je kunt natuurlijk ook meedoen met rode accessoires. Bijvoorbeeld een sjaal, tas of schoenen. Of draag rode lippenstift of nagellak!
– Deel jouw outfit op 29 september met de hashtag #DressRedDay en #hartvoorvrouwen. Vergeet ons (@Hartstichting) niet te taggen.
– Spreek met vrienden en familie af om in het rood te gaan. Werk jij op Dress Red Day? Organiseer dan een wedstrijd met collega’s voor de beste rode outfit.